Wydania papieroweWyróżniony

#79 Kronika Pawłowska – styczeń 2022

Zapraszamy do lektury styczniowego wydania Kroniki Pawłowskiej.

W numerze m.in.:

 • Budżet na 2022 rok uchwalony
  29 grudnia 2021 r. Rada Gminy w Pawłowie jednogłośnie przyjęła budżet na 2022 rok. Zakłada on wydatki na poziomie prawie 79 mln złotych, z czego ponad 17.8 mln złotych to wydatki majątkowe, związane z planowanymi inwestycjami.
 • Kanalizacja Nowego Bostowa
  Samorząd Gminy Pawłów rozpisał postępowanie przetargowe na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nowy Bostów.
 • Modernizacja Szkoły w Godowie
  Dobiegają końca prace budowlane związane z rozbudową Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie. Przewidywany czas ukończenia inwestycji to 28 lutego br.
 • V Festiwal Kolęd i Pastorałek
  Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki rozbrzmiewały 8 stycznia przez cały dzień w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie, a to za sprawą V edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nocy Niepojęta”.
 • Zagrali dla Sebastiana Kostrzewy
  23 stycznia na Hali Sportowej w Pawłowie odbył się Charytatywny Turniej Piłki Halowej „Gramy dla Seby”. Organizator – Gminny Klub Sportowy Arka Pawłów zbierał środki na rehablilitację zawodnika – Sebastiana Kostrzewy, który na jesieni ubiegłego roku uległ poważnej kontuzji.
 • Gminny Dzień Babci i Dziadka
  Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie zaprosił babcie i dziadków wraz z pociechami na koncertowo-sportowy wieczór, który odbył się 21 stycznia na Hali Sportowej w Pawłowie.
 • Mała książka – wielki człowiek
  Pod koniec roku Gminną Bibliotekę Publiczną im. Michała Basy w Pawłowie odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowie. Spotkania odbyły się w formie warsztatów, mających na celu zapoznanie dzieci z ogólnopolskim projektem „Mała książka – wielki człowiek”.
 • Sukces nauczyciela z Pawłowa
  Marzena Bracka, nauczycielka wychowania przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie znalazła się w gronie siedemnastu nauczycieli szkól podstawowych z całej Polski nagrodzonych w konkursie „Kierunek – Innowacja” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
 • Dodatek osłonowy do 31 października
  17 grudnia 2021 r. Sejm przyjął ustawę o dodatku osłonowym. Jest to kluczowy element rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, który według Rządu ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Wsparcie obejmie blisko 7 mln gospodarstw domowych, co stanowi prawie połowę wszystkich gospodarstw w naszym kraju. Na ten cel przeznaczono kwotę ponad 4 mld zł.
 • Składamy wniosek o zwrot podatku akcyzowego
  Od 1 do 28 lutego rolnicy, którzy chcą odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy wykorzystywany do produkcji rolnej mogą złożyć w Urzędzie Gminy w Pawłowie wniosek o zwrot podatku akcyzowego.
 • Ważne zmiany w Programie 500+
  Od 1 stycznia weszły w życie ważne zmiany w programie „Rodzina 500+”. Obsługą programu w zakresie wniosków o świadczenia wychowawcze składanych od 1 stycznia 2022 r. zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Od 1 stycznia 2022 r. wnioski o świadczenie wychowawcze można składać do ZUS wyłącznie online, a pieniądze trafią na konto bankowe.
 • Aktywny Senior
  Aktywny Senior 2021 to tytuł projektu realizowanego przez stowarzyszenie Klub Seniora w Pawłowie, którego realizacja właśnie dobiegła końca. Na realizację działań Klub otrzymał dotację na wspieranie zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej ramach projektu „Upowszechnianie kultury fizycznej i rekreacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez organizowanie zajęć rekreacyjnych z elementami sportowymi” przyznaną przez Samorząd Gminy Pawłów.

Strona 1 – Kronika Pawłowska – Nr 79 | styczeń 2022

Jaka jest Twoja reakcja?

Wow!
0
Super!
5
Lubię to!
2
Smutne!
0
Wrr!
0

Może Ci się również spodobać

Leave a Reply