Wydania papieroweWyróżniony

#80 Kronika Pawłowska – luty 2022

Zapraszamy do lektury lutowego wydania Kroniki Pawłowskiej.

W numerze m.in.:

 • Ponad 3 mln złotych z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych
  Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2022 rok. W skali kraju wsparcie rządowe uzyska 2 328 zadań, w tym 630 powiatowych i 1 698 gminnych. Do Gminy Pawłów trafi ponad 3 mln złotych.
 • Ruszył montaż trybuny w Pawłowie
  Ruszyły prace montażowe zadaszonej trybuny przy boisku sportowym w Pawłowie.
 • Umowa na kanalizację podpisana
  W dniu 11 lutego 2022 r. Marek Wojtas, wójt Gminy Pawłów przy kontrasygnacie Haliny Pocheć, skarbnik Gminy Pawłów podpisał umowę na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nowy Bostów.
 • Od kwietnia zapłacimy więcej za śmieci
  Od 1 kwietnia 2022 r. wzrośnie stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla mieszkańców Gminy Pawłów.
 • Rolnicy nie zapłacą opłaty targowej
  Z początkiem roku weszła w życie ustawa o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników, która pozwala sprzedawać produkty rolne w określone dni na wyznaczonych przez gminę miejscach bez opłat targowych.
 • Rekord pawłowskiego sztabu WOŚP
  Sztab nr 1386 kwestujący w Gminie Pawłów zebrał podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 31 504,18 zł. To najlepszy wynik w historii działalności pawłowskiego sztabu.
 • Samochód dla OSP Pawłów
  W połowie lutego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie trafił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Man GCBA 5/40.
 • Dotacje na zakładanie i rozwój firm
  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w Łagowie w kwietniu 2022 r. przeprowadzi nabór wniosków dla osób chcących uruchomić działalność gospodarczą lub rozwinąć już prowadzoną firmę.
 • Ferie zimowe w GBP w Pawłowie
  Ferie – Książka – Planszówka i Ja – w Bibliotece czas się nie dłuży to hasło zimowych ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie.
 • Wycinka drzew i krzewów na własnej posesji
  Usuwanie drzew i krzewów co do zasady wymaga uzyskania zezwolenia na usunięcie drzewa lub krzewu z terenu nieruchomości wydawanego przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta (ewentualnie wojewódzkiego konserwatora zabytków w przypadku, gdy zezwolenie dotyczy usunięcia drzewa lub krzewu z terenu nieruchomości lub jej części wpisanej do rejestru zabytków, ewentualnie starostę lub marszałka województwa w odniesieniu do nieruchomości będących własnością gminy).
 • Gdy serce mówi tak…
  Gdy serce mówi tak – to tytuł walentynkowego koncertu zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie w ramach Kawiarenki Vis a Vis.
 • Zbój Chyba, tarczkowskie diabły, książęcy potomek…
  Każdy region ma swoje legendy. Jako mieszkańcy Gór Świętokrzyskich, naprawdę nie powinniśmy czuć się gorsi niż powiedzmy mieszkańcy Krakowa. Faktem jest, iż tamte legendy, mają ogólnopolski zasięg i są rozpowszechnione np. w szkole, nie mniej jednak warto również znać swoje, lokalne, bo dotyczą naszej Małej Ojczyzny.
 • Inwestycje w ramach Polskiego Ładu bliższe realizacji
  21 lutego Gmina Pawłów otworzyła oferty w postępowaniu przetargowym dotyczącym realizacji inwestycji w ramach Polskiego Ładu.

Strona 1 – Kronika Pawłowska – Nr 80 | luty 2022

Jaka jest Twoja reakcja?

Wow!
1
Super!
2
Lubię to!
2
Smutne!
0
Wrr!
0

Może Ci się również spodobać

Leave a Reply