InwestycjeWiadomości gminneWyróżniony

Powstaje projekt sali gimnastycznej w Szerzawach

Trwają prace projektowe nowej sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzawach.

O nowym projekcie samorządu gminy Pawłów Marek Wojtas – Wójt Gminy Pawłów poinformował na swoim profilu facebookowym. Jako pomysłodawcę budowy nowej sali gimnastycznej wskazuje radnego Szerzaw – Tomasza Ziewca. Włodarz podkreśla, iż jest to wczesny etap projektowania tej inwestycji i do realizacji upłynie zapewne jeszcze kilka lat. Aktualnie dla samorządu Gminy Pawłów priorytetem są modernizacje dwóch innych placówek oświatowych w Łomnie i Jadownikach.

Projektowana sala gimnastyczna będzie usytuowana w miejscu aktualnej. Zgodnie z przyjętymi założeniami projektowymi będzie miała wymiar 20 na 28 metrów, znajdzie się tutaj trybuna na ok. 100 osób, ściana wspinaczkowa. Nowa sala będzie uwzględniała potrzeby osób niepełnosprawnych (łazienki, wejścia). Do sali będzie można dostać się łącznikiem ze szkoły, jak i osobnym wejściem z zewnątrz. Boiska będą dzielone za pomocą specjalnej kurtyny.

–  Początkiem roku rozpoczęliśmy prace projektowe nowej sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzawach.  Pomysłodawcą inwestycji jest Pan Radny Tomasz Ziewiec. Pragnę jednak zaznaczyć, iż realizacja sali przewidziana jest na lata kolejne. Aktualnie priorytetem jest rozbudowa i modernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie, a następnie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach. Po zakończeniu etapu projektowania będziemy poszukiwać środków finansowych na realizację tej inwestycji – komentuje Marek Wojtas, Wójt Gminy Pawłów.

Wizualizacja projektowanej sali gimnastycznej w Szerzawach

Galeria: Prace projektowe ruszyły początkiem roku (fot. Piotr Maj)

Jaka jest Twoja reakcja?

Wow!
1
Super!
5
Lubię to!
2
Smutne!
0
Wrr!
0

Może Ci się również spodobać

Więcej w:Inwestycje

Leave a Reply