Wydania papieroweWyróżniony

#83 Kronika Pawłowska – maj 2022

Zapraszamy do lektury majowego wydania Kroniki Pawłowskiej.

W numerze m.in.:

 • Feliks Szczęsny Karnicki patronem Publicznej Szkoły Podstawowej w Chybicach
  W dniu 28 kwietnia odbyła się uroczystość nadania Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach imienia Feliksa Szczęsnego Karnickiego. Patron szkoły związany był Chybicami poprzez małżeństwo z panią Haliną Felsz. Jako porucznik rezerwy został powołany do wojska w sierpniu 1939 roku i odniósł rany na początku wojny. Po inwazji rosyjskiej na Polskę, razem z innymi oficerami, wywieziono go do obozu w Starobielsku, a następnie zamordowano strzałem w tył głowy w Charkowie, w kwietniu 1940 roku.
 • Startują gigantyczne inwestycje w ramach Polskiego Ładu
  Przebudowa i nadbudowa Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie, rozbudowa Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach o salę gimnastyczną wraz z łącznikiem i boiskiem wielofunkcyjnym oraz budowa boiska wielofunkcyjnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Radkowicach to przedmiot podpisanej 21 kwietnia umowy z firmą Roboty Ogólnobudowlane i Instalacyjne Grzegorz Zieja z Nieczulic. Wartość prac ustalona w postępowaniu przetargowym to kwota prawie 18 mln złotych, z czego 6,8 mln złotych pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.
 • Trybuna sportowa w Pawłowie otwarta
  24 kwietnia władze samorządowe gminy Pawłów oficjalnie oddały do użytku trybunę sportową przy boisku sportowym w Pawłowie.
 • Motocyklowy sezon rozpoczęty
  Z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej Chybic przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Feliksa Szczęsnego Karnickiego w Chybicach odbył się piknik inaugurujący sezon motocyklowy w Gminie Pawłów.
 • Bezpłatna sieć WiFi4EU w gminie Pawłów
  Od 25 maja mieszkańcy gminy Pawłów mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu w dziewięciu lokalizacjach użyteczności publicznej.
 • Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
  20 maja w świetlicy środowiskowej w Pawłowie jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 35 par z terenu gminy Pawłów.
 • Posprzątali zbiornik „Wióry”
  26 kwietnia i 5 maja członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego Koło w Pawłowie sprzątali zbiornik „Wióry”.
 • Warsztaty z Moniką Sawicką- Kacprzak
  27 kwietnia był bardzo dynamicznym i zabieganym dniem w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie. Przyczyną całego zamieszania były warsztaty dla dzieci i młodzieży z gminy Pawłów przeprowadzone przez pisarkę i dziennikarkę z Łodzi Monikę Sawicką-Kacprzak, autorkę powieści obyczajowych np. „Kruchość porcelany”, „Serwantka” oraz książeczek dla dzieci np. „O Kajtku Szczęściarzu”, „Zakochany Kajtek”, „Kajtuś rusza w świat”. „Kajtuś patriota”.
 • Chyba, Sławomir i Myslovitz wystąpią na XXII Dniach Pawłowa
  Kabaret Chyba, Sławomir i zespół Myslovitz wystąpią na tegorocznych, XXII Dniach Pawłowa, które odbędą się na terenie za Halą Sportową w Pawłowie w dniu 7 sierpnia.
 • Kopalnia Pirytu w Rudkach
  Góry Świętokrzyskie to nie tylko starożytne hutnictwo, związane z wytopem żelaza w dymarkach, ale też i górnictwo, które rozwinęło się tu w XX w. Również mieszkańcy naszej gminy, szczególnie Łomna, Nieczulic czy Bostowa, znaleźli zatrudnienie w Kopalni Pirytu „Staszic” w Rudkach.

Strona 1 – Kronika Pawłowska – Nr 83 | maj 2022

Jaka jest Twoja reakcja?

Wow!
0
Super!
2
Lubię to!
1
Smutne!
0
Wrr!
0

Może Ci się również spodobać

Leave a Reply