Wydania papieroweWyróżniony

#82 Kronika Pawłowska – kwiecień 2022

Zapraszamy do lektury świątecznego, kwietniowego wydania Kroniki Pawłowskiej.

W numerze m.in.:

 • Środki dla organizacji pozarządowych
  Ponad 260 tys. złotych trafi w tym roku do organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na realizację zadań publicznych zleconych przez gminę Pawłów.
 • Trybuna sportowa w Pawłowie gotowa
  Gmina Pawłów zakończyła realizację trybun sportowych przy boisku sportowym w Pawłowie.
 • Rusza program sterylizacji i kastracji
  Gmina Pawłów dofinansuje 50% kosztów zabiegu sterylizacji i kastracji domowych psów i kotów przebywających w granicach administracyjnych gminy Pawłów.
 • Sukces Dziecięcego Zespołu „Okrasa”
  9 kwietnia w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się finał Dziecięcej Estrady Folkloru.
 • Środki na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej
  Do 28 kwietnia 2022 r. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w Łagowie prowadzi nabór wniosków dla osób chcących uruchomić działalność gospodarczą lub rozwinąć już prowadzoną firmę. O środki mogą ubiegać się m.in. mieszkańcy gminy Pawłów.
 • Wnioski o świadczenie z programu Rodzina 500+ najlepiej złożyć do 30 kwietnia
  Od lutego rodzice i opiekunowie w skali całego kraju zgłosili już 4,7 mln dzieci do programu Rodzina 500+ w nowym okresie świadczeniowym. Aby zachować ciągłość wypłaty świadczeń, wniosek należy złożyć do 30 kwietnia.
 • Pomoc dla mieszkańców Lwowa
  Gminna Biblioteka Publiczna im. Michała Basy w Pawłowie 7 kwietna przekazała redakcji Echa Dnia zebrane koce, karimaty, kołdry, poduszki duże i małe, chusteczki i pampersy dla dzieci. Zebrane dary dotrą bezpośrednio na Ukrainę do parafii Św. Jana Pawła II we Lwowie.
 • V Wojewódzki Bieg Szerzawski
  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie oraz Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus serdecznie zapraszają sympatyków biegania na V Wojewódzki Bieg Szerzawski o Puchary: Marka Wojtasa – Wójta Gminy Pawłów, Tomasza Ziewca – Radnego Rady Gminy w Pawłowie oraz Macieja Bidzińskiego – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie. Patronat nad wydarzeniem objął Tadeusz Pęczek – Honorowy Konsul Republiki Finlandii w Kielcach. Na biegaczy czeka, aż 12 kategorii biegowych (podział na: wiek i płeć) oraz po raz trzeci Marsz Nordic Walking.
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Złóż deklarację.
  Do 30 czerwca 2022 roku każdy właściciel budynku mieszkalnego powinien złożyć deklarację w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
 • Wsparcie na działalność statutową kół gospodyń wiejskich
  Koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na działalność statutową. Pomoc jest finansowana z budżetu krajowego.
 • Regionalne smakołyki wielkanocne
  W naszej gminie, od pokoleń kultywowana jest tradycja, związana z przygotowywaniem świątecznych potraw. Dawne przepisy, być może ulegają modyfikacji, jednak z racji wielopokoleniowości naszych rodzin, kulinarne dziedzictwo, jest wciąż żywe i kontynuowane, chociażby w działalności kół gospodyń wiejskich.

Strona 1 – Kronika Pawłowska – Nr 82 | kwiecień 2022

Jaka jest Twoja reakcja?

Wow!
4
Super!
8
Lubię to!
6
Smutne!
1
Wrr!
0

Może Ci się również spodobać

Leave a Reply