SportWiadomości gminne

Kieleckie Trójki w Pawłowie. Światowe gwiazdy zagrają w Pawłowie!

18 marca 2024 roku dzięki współpracy Gminnego Klubu Sportowego Arka Pawłów z Jaromirem Krukiem oraz „Kieleckim Futbolem” na Hali Sportowej w Pawłowie odbył się po raz pierwszy Turniej Trójek Piłkarskich.

Na parkiecie hali sportowej w Pawłowie stawiło się imponujące grono 16 zespołów, które rywalizowały o zwycięstwo w turnieju. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a walka była zacięta i pełna emocji. Po wielu staraniach, pierwsze miejsce w turnieju zajęła trójka z Akademii Piłkarskiej Star Starachowice. Drugie miejsce przypadło ekipie Akademii Piłkarskiej Skarżysko-Kamienna, natomiast na trzecim miejscu uplasował się drugi zespół Akademii Piłkarskiej Star Starachowice. Niezapomnianym momentem turnieju był gol zdobyty przez Miłosza Linka, który otworzył wynik zmagań.

JUŻ W GRUDNIU ŚWIATOWE GWIAZDY ZAGRAJĄ W PAWŁOWIE

Jednak to nie koniec piłkarskich emocji w Pawłowie. Marek Wojtas, wójt gminy Pawłów zapowiedział kolejne wydarzenie, które w grudniu ponownie rozgrzeje serca miłośników futbolu. Na hali sportowej ponownie zostaną rozegrane Kieleckie Trójki, tym razem z udziałem byłych reprezentantów Polski. Lista uczestników zapowiada prawdziwą piłkarską ucztę, w której zobaczymy wielu znanych zawodników, takich jak: Jens Martin Knudsen (Wyspy Owcze), Liviu Ciobotariu (Rumunia), Marco Materazzi (Włochy), Władysław Żmuda (Polska), Dariusz Dudka (Polska), Grzegorz Lato (Polska), Ovidiu Stinga (Rumunia), Zbigniew Boniek (Polska), Luis Garcia (Hiszpania), Alessandro Del Piero (Włochy) i Michael Owen (Anglia).

Warto również wspomnieć o dynamicznym rozwoju trójek piłkarskich w ciągu ostatnich lat. Nie są one już ograniczone jedynie do hali sportowych, coraz częściej spotyka się je na trawiastych boiskach. Infrastruktura związana z tą formą gry poszła naprzód, powstało wiele nowych grup wiekowych, a rywalizacja nabiera tempa. Jednak niezmiennie emocje towarzyszą każdemu spotkaniu, zwłaszcza gdy rozgrywana jest walka o miano najlepszej trójki.
Warto podkreślić, że polska reprezentacja w trójkach również ma swoje gwiazdy. W 2023 roku zadebiutowali m.in. Jacek Bąk, Paweł Brożek, Mirosław Bulzacki, Dariusz Dudka, Janusz Jojko, Krzysztof Rześny, Jakub Wawrzyniak czy Bogusław Wyparło. Ich udział w tych zmaganiach dodaje polskim fanom powodów do dumy i nadziei na kolejne sukcesy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne emocje, jakie niesie ze sobą ta wspaniała forma rywalizacji piłkarskiej.

Jaka jest Twoja reakcja?

Wow!
0
Super!
0
Lubię to!
0
Smutne!
0
Wrr!
0

Może Ci się również spodobać

Więcej w:Sport

Leave a Reply