Wydania papieroweWyróżniony

#81 Kronika Pawłowska – marzec 2022

Zapraszamy do lektury marcowego wydania Kroniki Pawłowskiej.

W numerze m.in.:

 • Gmina Pawłów solidarna z Ukrainą
  24 lutego 2022 r. Rosja napadła Ukrainę. Głośne eksplozje i przerażające wycie syren obudziły mieszkańców głównie wschodniej części kraju. W ciągu kilku dni inwazja rosyjska rozlała się na całą Ukrainę. Od początku agresji granicę polsko – ukraińską przekroczyło ponad 2.1 mln uchodźców – głównie kobiety i dzieci. W całym kraju ruszyły akcje mające na celu pomoc uchodźcom.
 • „Świętokrzyska droga ku wolności”
  Partnerski projekt „Świętokrzyska droga ku wolności” z dofinansowaniem w ramach programu „Niepodległa” 2022.
 • Gminne obchody Dnia Kobiet
  Wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet odbył się dnia 6 marca 2022r. w Hali Sportowej w Pawłowie. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie.
 • 3 lata „Atelier Sztuki i Zabawy”
  Od trzech lat w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Pawłowie, odbywają się zajęcia plastyczne pod nazwą „Atelier zabawy i sztuki”. Powstałe z inicjatywy Macieja Bidzińskiego – dyrektora GOKSiR Pawłów zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Przez trzy lata w zajęciach uczestniczyło blisko 70 dzieci.
 • Charytatywny kiermasz dla Helenki
  Helenka Głowacka z Bostowa Starego choruje na ataksję móżdżkową powodującą zaburzenia koordynacji ruchowej i obniżone napięcie mięśniowe. Dziewczynka wymaga ciągłej i bardzo kosztownej rehabilitacji.

  Dyskusyjny Klub Książki
  W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie od 2007 roku działa Dyskusyjny Klub Książki. Skupia grupę osób dorosłych, którzy spotykają się raz w miesiącu, aby rozmawiać o książkach i nie tylko, gdyż dyskusje często stają się punktem wyjścia do rozmów na różne tematy, zaś wspólnie spędzony czas sprzyja wzajemnemu poznawaniu się ludzi.

 • Gwara świętokrzyska
  A teros, jag mota troche casu, i gadzina wom w chliwie nie becy, to se przypumnijta moze jus zapumniane zwycaje, zajęcia i rzecy…
 • Droga Kałków – Godów Gębice
  Trwa modernizacja 400 metrowego odcinka drogi gminnej Kałków – Godów Gębice. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Strona 1 – Kronika Pawłowska – Nr 81 | marzec 2022

Jaka jest Twoja reakcja?

Wow!
1
Super!
3
Lubię to!
3
Smutne!
0
Wrr!
0

Może Ci się również spodobać

Leave a Reply